Деньги
Все почалося з того, що одного дня на початку літа 2002 року, директор Деньгівської ЗОШ Заїка Раїса Іванівна приїхала із запрошенням до Церкви "Христа Спасителя" провести дитячий християнський табір в сільській місцевій школі. Це було явним свідченням водійства Господнього, адже перед цією подією стояло питання про місце проведення дитячого християнського табору.
Старійшинами Церкви "Христа Спасителя" була звершена молитва про Боже рішення щодо цього питання. А наступного дня вирішено було їхати в школу с.Деньги з пропозицією провести табір. Але відразу після молитви Всевишній прислав Раїсу Іванівну, як відповідь на молитву і явне свідчення про Божу волю щодо табору в селі Деньги.
Того року, при благословенні Божому, табір був проведений силами Церкви "Христа Спасителя". Табір мав добрий успіх, як серед дітей і вчителів так і серед всіх людей села. Відразу всім сподобались і організація проведення табору, і методи проведення, і вся атмосфера доброзичливості, любові й радості. Пісні, які вивчали в таборі потім співали і діти, і дорослі ввесь наступний рік. Відразу ж після табору була проведена євангелізація за участю групи з Церкви "Дім Євангелія" м.Черкаси, а також братів і сестер Церкви "Христа Спасителя". Прийшло чимало людей проте навіть після доброго спілкування в кінці зібрання, наступної неділі ніхто не прийшов на зустріч з місіонерами. Після обговорення і молитви було прийняте рішення поки що припинити місіонерські поїздки, зваживши всі моменти, що виникли навколо даного питання.
Наступного 2003 року табір в с.Деньги вже проводила команда з Англії за лідерства Енді Дюранда. Табір мав не менший успіх серед дітей й вчителів ніж минулого року. Так само всі були на піднесенні і крім того зав’язалася тісна дружба між дітьми та англійськими лідерами. Також відразу здружилися директор школи та всі її вчителі з організаторами й керівниками табору подружжям Джоном і Джанет Хенді. По закінченні табору, на його закритті, був влаштований прощальний вечір з пригощенням в дусі кращих українських традицій з короваєм та подарунками для гостей з Англії.
Послідуючі 2004 і 2005роки пройшли приблизно в однаковому руслі. Проводилися чудові дитячі християнські табори та візити Джона і Джанет до школи, що супроводжувалися доброю гостинністю з боку колективу школи і особливо директора. По мірі можливостей надавалася певна допомога школі у вигляді подарунків: іграшок, фарби та інших речей. Відчутною допомогою став ремонт підлоги в шкільному спортзалі за кошти англійських друзів, що дав можливість дітям займатися спортом і фізично розвиватись. Кожного року на Різдво, вчителі разом із дітьми приїжджали на дитячий ранок в Церкву "Христа Спасителя".
2006 рік став роком пробудження місіонерської діяльності церкви "Христа Спасителя" в с.Деньги. Як і кожного року, влітку був проведений дитячий табір по-закінченні якого було об'явлено про утворення групи з вивчення Біблії в одній з кімнат місцевого Будинку культури, яку люб’язно виділив виконком місцевої ради під головуванням Величко Ірини Василівни. Проте перше зібрання 30 липня, пройшло на подвір'ї школи за участю англійської команди, вчителів та дітей. Того дня було проведено повноцінне служіння із співом, свідченнями, молитвами та проповідями.
Наступної неділі 06.08.06 з місцевих вже прийшли лише директор школи із своїм чоловіком Анатолієм Віталієвичем, донькою Олею та Саша – син завклуба, що повинен був відчинити будівлю. Але це не вгасило пориву місіонерів трудитися в цьому селі для слави Божої і спасіння душ. Служіння завершили молитвою за утворення церкви, зміцнення й зростання справи Божої та за людей села.
Після роздумів і молитви, було прийняте рішення піти по селу із запрошенням до недільних зібрань. Також вирішили проводити служіння на вулиці, а вразі необхідності і по-кутках села. Також було виготовлено мобільні складні лавочки та підготовлена аудіо апаратура, що живилася від акумулятора автомобіля. І найголовніше всі погодилися постійно молитися за Деньги.
Так продовжувалося до пізньої осені. Біля Будинку культури співали, проповідували та роздавали листівки перехожим.
В листопаді була знайдена стара хата для Недільних зібрань. Але люди не поспішали йти в зібрання і тому молодь розносила проповіді на листівках до кожного будинку, при цьому намагаючись спілкуватися із місцевими жителями.
І ось в лютому 2007 року в зібрання прийшов чоловік на ім'я Славік із ціллю послухати проповідь і познайомитись з віруючими. Після цієї першої "ластівки" в зібрання почали приходити і інші люди. Так загальна кількість в недільних богослужіннях сягала 15 осіб.
Але трапилося так, що практично усі люди, що відвідували зібрання, роз'їхалися по різним місцям проживання і в церкві лишилися тільки дві особи.